Sayaç

“NEREYE ATAYIM” UYGULAMASI HİZMETE GİRDİ.

Afyonkarahisar İli Çevre Hizmetleri Birliği tarafından 2009 yılından itibaren ÇEVKO Vakfı, Çağdaş ve Gültekin Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Tesisleri ile, Birliğe üye Afyonkarahisar Merkez olmak üzere 52 üye Belediyede kaynağında ambalaj atıklarının ayrı toplanması çalışmaları yürütülmektedir.

2017 yılında 8.271,50 ton ambalaj atığı kaynağında ayrı toplanarak geri dönüşümü yapılmıştır. Afyonkarahisar halkının geri dönüşüme verdikleri destekler ile il merkezinde toplam 1000 ayrı noktaya geri kazanım konteyneri yerleştirilerek, bu konteynerlerden plastik, kağıt, metal, cam ve kompozit ambalaj atıkları toplanmaktadır.

Ambalaj atıkların kaynağında düzgün toplanması ve geri dönüştürülmesi konusunda gelişen yeni şartlara göre, bu konudaki gelişmeleri yakalamak için, Afyonkarahisar’da “NEREYE ATAYIM?” Projesi uygulanmaya başlanmıştır. 

“NEREYE ATAYIM?” projesinin amacı, geri dönüştürülmesi için atıkların, kaynağında düzgün toplanmasını kolaylaştırmak, toplama ekipmanlarının doğru takip edilebilmesi için envanter kayıtlarını oluşturmak ve vatandaşlar tarafından ambalaj atıklarını atılması için kullanılan “Geri Kazanım Kumbaraları”nın yerlerini görerek kendilerine en yakın geri kazanım konteynerlerini kullanmalarını sağlamaktır. Böylece kaynağında ambalaj atıklarının ayrıştırılması ve geri dönüşüme katkının arttırılması hedeflenmektedir.

Uygulama erişmek için linki tıklayınız.

Ekleme Tarihi:14.2.2018

İlgili Fotoğraflar

Başkan


Burhanettin ÇOBAN

Eğitim Sunumları

Faaliyet Raporları

Meclis Kararları

Kanunlar

Yönetmelikler

Mevzuatlar

Yönetim Planları