Sayaç

MAVÄ° KAPAKLAR UMUT OLMAYA DEVAM EDÄ°YOR

HOCA AHMET YESEVİ İLKOKULU İKİ ENGELLİYİ HAYATA BAĞLADI

Engelli bireyleri hayata bağlayan Kapak Toplama Kampanyası'na verilen destek karşılığını bulmaya devam ediyor.

Başladığı günden bu yana onlarca engelli bireyi hayata bağlayan kampanya, sönen umutları yeniden yeşertiyor. Topladıkları 470 kilogram kapakla geçen yıl Mart ayından bu yana, en fazla kapak bağışlayan okul rekorunu hala elinde bulunduran Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, iki engelli bireyi hayata bağladı.

Toplanan kapakların karşılığı olan iki adet tekerlekli sandalye, okul idaresinin belirlediği Kardelen Kaya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören doğuştan engelli Mehmet Çevik(24) ve Hayrunisa Beytür(10) isimli iki öğrenciye Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu'nda düzenlenen mütevazi bir programla teslim edildi.

Programa, Afyonkarahisar Belediyesi Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu Hasan H. Azak, Çevre Hizmetleri Birlik Müdürü Ercan Özcan, Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Müdürü Abdullah Demir, Okul Aile Birliği Başkanı Cemalettin Acun, Kardelen Kaya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Bilal Kaya ve Çağdaş Geriş Dönüşüm Firması yetkilisi Elif Engin katıldı. Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu Hasan H. Azak, kampanyaya verdikleri destekten dolayı Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

"KENDİ REKORUMUZU EGALE EDEBİLİRİZ"

Okul olarak, sadece mavi kapak toplama kampanyasına değil, atık yağ ve atık pil toplama kampanyalarına da destek verdiklerini belirten Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Müdürü Abdullah Demir, alanda Afyonkarahisar'ın en başarılı okulu olduklarını söyledi. Öğrencilerin çevreci kampanyaya katılımlarını teşvik etmek amacıyla çeşitli ödül uygulamaları da yaptıklarını kaydeden Okul Müdürü Demir, hala kendilerine ait olan en fazla kapak bağışı rekorunu da egale edip çıtayı daha yukarıya taşımak istediklerini ifade etti.

Yaşamlarını kolaylaştıracak tekerlekli sandalyeleri alan Mehmet Çevik(24) ile Hayrunisa Beytür(10) ve aileleri ise büyük mutluluk yaşarken, Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

Ekleme Tarihi:16.1.2018

İlgili Fotoğraflar

Başkan


Burhanettin ÇOBAN

Eğitim Sunumları

Faaliyet Raporları

Meclis Kararları

Kanunlar

Yönetmelikler

Mevzuatlar

Yönetim Planları