Sayaç

Geri Dönüşüm Konulu Eğitimler Tamamlandı…

Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonuyla Afyonkarahisar il merkezinde anaokulu, ilkokul 3. sınıf ortaokul 6. Sınıf ve lise düzeyindeki 9. Sınıf öğrencileri olmak üzere 166 okula 19 Şubat 2018- 05 Mayıs 2018  tarihleri arasında ‘’GERİ DÖNÜŞÜM’’ konulu eğitim seminerleri yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayladığı programda Çevre Hizmetleri Birliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesislerinin Çevre Mühendisleri ve teknik ekibinden oluşan ekip tarafından eğitim çalışmaları yürütülmüştür. Yapılan eğitimlerde öğrencilere ambalaj atıkları, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, atık piller, bitkisel atık yağlar ve tekstil atıkları hakkında bilgiler verilmiştir. Atıkların ayrı ayrı toplanması neticesinde, doğanın korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesinin yanı sıra geri dönüştürülerek ekonomiye tekrar kazandırılmasının gerekliliği anlatılmıştır. Böylece hem ham madde kaynaklarının korunması hem de çevremizin daha temiz kalması amaçlanmaktadır.

Geri Dönüşüm Eğitimi Almayan Öğrenci Kalmayacak…

Eğitim seminerlerinde her yaştan öğrenciye ulaşılarak eğitim seviyesine uygun kitaplar ve broşürler dağıtılmıştır. Ayrıca anaokullarındaki öğrencilere geri dönüşüm temalı boyama kitapları dağıtılmıştır. Öğrencilere konunun önemini anlatan animasyon filmleri izletilmiştir.  Okulların ihtiyacı doğrultusunda ambalaj atıkları geri dönüşüm kutuları ve atık pil kutuları teslim edilmiştir.

Dokuz yıldır devam eden eğitimlerle her öğrencinin geri dönüşüm ve çevrenin korunması yönünde bilinçlenmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda il merkezinde 2018 yılında 166 okulda 12.000 öğrenciye ulaşılmıştır. Eğitimler neticesinde öğrencilerin geri dönüşüm konusuna olan ilgilerinin olduğu ve konuya olan dikkatleri görülmüştür. Birliğe üye diğer ilçe ve beldelerde de eğitimlere devam edilecektir.

Ekleme Tarihi:8.5.2018

İlgili Fotoğraflar

Başkan


Mehmet ZEYBEK

Eğitim Sunumları

Faaliyet Raporları

Meclis Kararları

Kanunlar

Yönetmelikler

Mevzuatlar

Yönetim Planları