Sayaç

GERİ DÖNÜŞÜM KONULU EĞİTİM SEMİNERLERİNE BAŞLANDI…

Afyonkarahisar İl merkezinde bulunan ilk, orta ve lise düzeyindeki 166 okula 19 Şubat 2018 - 05 Mayıs 2018 tarihleri arasında ambalaj atıkları, atık piller, tekstil atıkları ve bitkisel atık yağların ayrı toplanması ve geri dönüşümü konulu “GERİ DÖNÜŞÜM” konulu eğitim seminerlerine başlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayladığı program çerçevesinde, Çevre Hizmetleri Birliği, Afyonkarahisar Belediyesi Çevre Denetim Birimi ve lisanslı Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisleri Çevre Mühendisleri tarafından ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, tekstil atıklar ve atık pillerin doğaya verdiği zararlar anlatılarak, doğaya zararlı olan atıkların ayrı toplanması sonucunda hem çevre kirliliğinin önlendiği hem de doğal kaynakların korunduğu, böylece ülke ekonomisine de katkı sağlandığı öğrencilere aktarılmaktadır.

2018 yılı eğitim döneminde Afyonkarahisar Merkez’de 166 okulda eğitim seminerleri düzenlenmeye 19 Şubat 2018 tarihinde başlanmıştır. Eğitimler 05 Mayıs 2018 tarihinde tamamlanacak olup, eğitimler sonunda 10.000 öğrenciye ulaşılması planlanmaktadır. Afyonkarahisar Merkez okullarındaki eğitimler tamamlandıktan sonra, Birliğe üye ilçe belediyelerdeki okullarda eğitim çalışmalarına başlanacaktır.

Eğitimlerde öğrencilere bilgilendirici broşürler ve ÇEVKO Vakfı tarafından temin edilen eğitim dokümanlar dağıtılmaktadır.

Ekleme Tarihi:27.2.2018

İlgili Fotoğraflar

Başkan


Mehmet ZEYBEK

Eğitim Sunumları

Faaliyet Raporları

Meclis Kararları

Kanunlar

Yönetmelikler

Mevzuatlar

Yönetim Planları